sh_5_04_03_19_2Роль учнівського самоврядування набуває неабиякого значення в сучасному суспільстві, яке досить стрімко розвивається. Навчитися жити і працювати в умовах демократії - вимога часу. Безперечно, навички управління суспільством стануть надбанням людини. Уміння управляти - талант, який треба розвивати. Можливості зробити це в нас є.
   4 березня 2019 року з метою пропагування серед учнівської молоді основних засад місцевого самоврядування, формування активної життєвої позиції старшокласників та реалізації їх лідерського потенціалу, виховання інтелектуально і духовно розвиненого підростаючого покоління в КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ст №5» було проведено День учнівського самоврядування.
   Активними учасниками заходу стали учні 8-11-х класів та лідери учнівської ради старшокласників «Школяда». Школярі мали можливість спробувати себе в ролі  вчителів та членів адміністрації.
sh_5_04_03_19_3   Робочий день розпочався із загальношкільної лінійки. Директор школи Жага Тамара Михайлівна привітала  учнів із Днем місцевого самоврядування та побажала лідерам успіхів. Традиційно Тамара Михайлівна нагородила переможців та призерів предметних олімпіад, конкурсу МАН, спортивних змагань та різних творчих конкурсів.
   Апаратну нараду в присутності керівника закладу та адміністрації проводила Лавренко Катерина, президент учнівської ради «Школяда», яка виконувала відповідно до визначених повноважень функціональні обов'язки  директора школи.  Катерина ознайомила представників учнівського самоврядування із планом Дня самоврядування.
sh_5_04_03_19_1   Увесь навчальний процес школи в цей день проходив під чітким контролем дублерів адміністрації школи.  Для того, щоб уроки проходили у звичайному режимі, потрібна була ретельна підготовка. Заздалегідь «майбутні вчителі» ознайомилися з навчальним матеріалом, під керівництвом учителів-предметників складали конспекти уроків, підібрали цікавий додатковий матеріал. Отже, «майбутні вчителі» проявили неабияку наполегливість і старанність, щоб підготуватися до уроків.Усі з великим нетерпінням чекали  цього дня та хвилювалися. Але, як потім з’ясувалося, хвилюватися було нічого. Учні 1-7-х класів були задоволені. Уроки сподобалися, бо  все проходило цікаво й захоплююче. Школярі отримали задоволення ще й від того, що їхні знання були оцінені високими балами.
   Завершився День самоврядування в школі підсумковою нарадою керівників та лідерів учнівського самоврядування, під час якої старшокласники поділилися враженнями про захід, обговорили результати своєї діяльності.
   Досягнення цього дня стали безцінним досвідом, залишивши в нашій пам'яті незабутні враження й спогади на все життя.