sh_5_26_04_19_2_1Чорнобиль – один із епохальних поворотів не тільки української історії, але і всього людства. Біль і мужність Чорнобиля сповнює наші серця тривогою та неспокоєм. Так 26 квітня  2019 року в КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5» відбулися заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Педагогічним колективом школи була проведена тематична година «Біль і крик душі під знаком Чорнобиля», в шкільній бібліотеці оформлена книжкова - ілюстративна виставка «Пам’ять про зранений край», учням 8-10 класів влаштовано перегляд документального фільму «За хвилину до катастрофи». Для учнів 11-х класів проведена поетична година «Поети сучасності про Чорнобиль». Діти мали змогу ознайомитися з подіями 1986 року, переглянути відео сюжети про героїзм і мужність ліквідаторів наслідків страшної катастрофи. Особливо зворушила учнів розповідь про пожежників, які ціною власного життя і здоров’я захищали Україну від  наслідків аварії.
   Тільки через багато років приходить до нас переосмислення масштабів цієї трагедії і подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Ми маємо зробити все, щоб у майбутньому подібні катастрофи ніколи не повторювались, а пам’ять про цих людей жила у наших серцях.
   Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, чиє життя обірвав смертоносний атом, безневинна смерть яких назавжди залишиться незагоєною раною нації.

Людмила Деряга