Зарахування учнів до закладу освіти відбувається згідно чинного законодавства України.

Витяг зі Статуту Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 Полтавської міської ради Полтавської області»:

«2.3. Зарахування учнів 1-4 класів загальноосвітньої школи І-го ступеня здійснюється без проведення конкурсу й відповідно до території обслуговування; учні, які не проживають на території обслуговування, зараховуються до ПЗШ № 5 за наявності вільних місць.

2.4. Зарахування учнів до ПЗШ № 5 здійснюється, як правило до початку навчального року за наказом директора. Для зарахування учня до закладу батьки або особи, які їх замінюють, подають заяву, копію свідоцтва про народження дитини, медичну довідку встановленого зразка, особову справу (крім дітей, які вступають до першого класу), документ про наявний рiвень освiти (крiм дiтей, якi вступають до першого класу). До першого класу зараховуються, як правило, діти з шести років.»