Головне меню

sh_5_12_11_18_112  листопада 2018 року в ЗЗСО №5 в рамках Місячника правових знань відбулася зустріч учнів 10-х класів з представником Головного управління юстиції та студентами Полтавського Юридичного коледжу.
   Булінг визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей.
   Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг. Із цією соціальною проблемою та шляхами її вирішення і виступила перед учнями юрист Головного управління юстиції Бобирь Ю.В.

Тетяна Штепа

 

sh_12_11_18Для учнів  Полтавської загальноосвітньої школи №5 благодійність – це справа честі. Саме тому школярі з радістю долучаються до проведення благодійних акцій. Сьогодні, 12 листопада,  в рамках проекту «Школа любові і добра» учасники волонтерського загону «Небайдуже серце» разом з керівником провели майстер-клас по розпису імбирно- медових пряників для учнів з особливими потребами нашої школи та    організації «Молодь+».
   Діти самостійно створювали шедеври. Кожен мав можливість вкласти в малюнок свої почуття й душу.У нашому розумінні благодійність — це не якийсь широкий жест. Допомагати потрібно навіть тоді, коли, наприклад, не маєш особливо чим поділитися, але можеш дати гарну пораду, допомогти людині словом,  і врешті - поділитися останнім. Є такі поняття як людяність і доброта. Та вони притаманні лише справжнім благодійникам. Добро творити може кожен, але щоб повірити в силу добра, треба розпочати його творити.

Тетяна Штепа

 

sh_5_09_11_18_1Протягом тижня вчителі та учні Полтавської загальноосвітньої школи № 5 жили під гаслом «Мова – основа духовності народу». Інформаційні хвилини на уроках, години спілкування були присвячені Дню української мови та писемності. 
   Учні 7-8 кл. разом із учителем Дерягою Л.М. поринули у світ фразеологізмів та живої народної мови на брейн-ринзі «Дивограй».
   Для учнів 5-6 кл. спільно із шкільним бібліотекарем було проведено конкурс на кращого  виконавця віршів про рідну  мову, слово, Україну. Учасники натхненно та захопливо декламували поезії Т. Шевченка, Д. Павличка, В. Сосюри. 
sh_5_09_11_18_2   Переможці шкільного конкурсу виразно читали вірші сучасної поетеси Надії Красоткіної «Мову не здолати», «Аж поки наша рідна мова…». Виконання «Молитви про мову» ученицею 6-В класу Литвин Юлією не залишило байдужим журі та присутніх. 
   Завершився тиждень традиційно: написанням радіодиктанту національної єдності. Учні 9-их класів разом із учителями написали диктант «Крила України». Усі погодилися зі словами Олександра Авраменка, що «сила наша в тому, що нас багато і ми різні», що «нам усім варто робити свою справу з любов?ю, відчувати політ».
   Отож, вперед, до здійснення найзаповітніших мрій і задумів!

Інна Бредун, Наталія Лісова

 

 

sh_5_25_10_18_125 жовтня  учні 2-их класів КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5» поринули у світ гри. Саме цього дня для них було провено  квест «Подорож у казку».
   Учні змогли відволіктися від звичного та буденного відпочинку на канікулах. Маленькі інтелектуали розгадували різноманітні загадки, подорожували стежками, де давали відповіді на запитання і виконували цікаві та творчі завдання. Такі заходи сприяють  розвитку логічного мислення  та викликають   спортивний азарт. Діти віртуально побували  у дивовижному  світі мрії та казки.

Тетяна Грім

 

sh_5_24_10_18_124 жовтня для учнів 10-х класів у КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. 5» було проведено інтелектуальний турнір «Ерудит».
   Гра проходила у стилі сторітеллінгу, тобто через цікаві розповіді. Ця форма роботи об’єднала традиційну розповідь, малюнок, комікс та сучасні інструменти онлайн-навчання.
   У складанні таких цікавих завдань для турніру від учителя вимагалося залучення значних інтелект-ресурсів і часу. Тож  результат був очевидний – пізнавальна активність старшокласників, яскраві емоції  та радість від вирішення ситуативних завдань.
   Кожен педагог сьогодні розуміє, що основна вимога сучасності – формування ключових освітніх компетентностей, тому й намагається у своїй роботі змінювати формат спілкування з учнем.

Неля Тупиця

 

sh_5_23_10_18_1_1Під такою назвою 23 жовтня  у Комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 5» пройшов захід ля учнів 7-х класів. Діти знайомилися із цікавинками української та англійської мов, заочно подорожували Лондоном та Полтавою, складали словничок до теми «Страви. Кухня». Бліц-опитування визначило команду-переможця на краще знання мов. Від теорії перейшли до практики-смакували запашним чаєм та солодощами, sh_5_23_10_18_1_2поєднуючи корисне з приємним.

Тетяна Руденко

 

sh_5_23_10_18_1Сьогодні, 23 жовтня,  для учнів, батьків та вчителів Полтавської загальноосвітньої школи № 5 з ініціативи директора закладу в співпраці з ДЮСШ №1 відбулося  традиційне свято в залі спортивної школи "Здорова дитина-щаслива родина". Цей захід об’єднав прихильників здорового способу життя. Змагання проводилися з метою всебічного фізичного і духовного розвитку людини, виховання патріотизму, залучення до систематичних занять фізичною культурою і спортом усіх учасників навчально-виховного процесу; сприяння розвитку рухових якостей, виховання почуття колективізму, дружби, взаємодопомоги;  організації змістовного дозвілля та зайнятості дітей.
   Такі зустрічі дають можливість присутнім не тільки позмагатися в силі й спритності, але й просто відпочити та поспілкуватися sh_5_23_10_18_2один з одним.

Тетяна Штепа

 

sh_5_22_10_18_1Канікули розпочато! А це  означає, що Полтавська загальноосвітня школа №5 знову відкриває свої двері для всіх охочих. Для учнів не є новиною, що в навчальному закладі завжди проводяться цікаві, змістовні заходи. У них, зазвичай, поєднані як інтелектуальні, так і духовно-фізичні цікавинки. Не виняток і шкільний  пізнавальний квест «Моя рідна Полтава», який відбувся 22 жовтня 2018 року в перший день канікул. Усе розпочалося з лінійки  та ознайомлення з правилами. sh_5_22_10_18_2Різноманітність станцій спонукала до активної участі, а загадки, пантоміми, бліц питання, анаграми викликали пізнавальний інтерес.  Розумові здібності, талановитість, обдарованість, винахідливість та згуртованість – це ознаки сучасних дітей. Усі, хто брав участь у грі, отримали солодкі подарунки, незабутні враження та хороший настрій. 

Інна Рибалко

 

sh_5_12_10_1812 жовтня 2018 року у загальноосвітній школі №5 міста Полтави в рамках відзначення Дня козацтва та релігійного свята Пресвятої Богородиці, яка здавна вважається покровителькою козацтва,  відбулося  свято «Козацькі розваги». Здавна в Україні збереглася така традиція: після важкого трудового дня треба відпочити, зібравшись разом в єдине коло з піснями, іграми, танцями, розвагами і змаганнями. Ось тому, щоб пригадати традиції наших предків, вкотре в школі проводиться спортивно-розважальне свято.
    Для учнів початкової школи були проведені конкурс малюнків, у якому діти взяли активну участь та спортивні змагання. У вигляді малюнка учні подали  своє бачення  понять «козак» та «життя козаків», а під час естафет показали свої спритність та командний дух.
    На святі був присутнім представник Козацького руху Юденко Дмитро Анатолійович, який ознайомив присутніх з діяльністю козацьких організацій на фронті та в тилу.
    Після цього переможці та призери конкурсу малюнка та спортивних змагань були нагороджені грамотами. Діти отримали масу позитивних емоцій, мали змогу задати питання гостям та самим продемонструвати свої знання про козаків та їх життя. На святі лунали українські пісні, вірші та гуморески.
    Традицію проведення подібних свят колектив загальноосвітньої школи №5 продовжить і надалі. 

 Андрій Бардін