Головне меню

sh_5_16_05_19_1_116  травня 2019 року учні та вчителі  КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5»  відзначили День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення й носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців.
sh_5_16_05_19_1_2   Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід як родинна sh_5_16_05_19_1_3реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
sh_5_16_05_19_1_4   Протягом дня було проведено безліч виховних заходів даної тематики. Учні початкової школи  читали вірші про вишиванки, українські традиції, виконували творчі роботи з українською символікою,  восьмикласники підготували флешмоб. І як результат, окрім вираження своєї національної  та громадянської позиції, – позитивні емоції, піднесений настрій, відчуття гордості за приналежність до українського народу.

Тетяна Штепа

 

sh_5_15_05_19_1_1Родина – найдорожче, що є у людини. Родина – це любов, підтримка, довіра, сила, щастя, радість та надія. Важко уявити життя без близької людини поруч, того, з ким можна ділити щасливі та сумні моменти. І не має значення, скільки людині років, де вона працює, який у неї статус чи положення… кожному хочеться ніжності та родинного тепла. Таке зворушливе родинне свято пройшло 15 травня у Полтавській загальноосвітній школі № 5. Воно об’єднало учнів 3-Б класу, їхніх батьків, бабусів та дідусів, адміністрацію школи у велику шкільну родину. Діти висловлювали щиру подяку та глибоку шану своїм рідним у віршах та піснях, вручали листи подяки, які писали власноруч. На святі панувала атмосфера щирості, ніжності, родинного тепла. 

Таміла Хворост

 

 

sh_5_15_05_19_3Рік роботи Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5» у рамках проекту «Формування й оцінювання громадянських компетентностей» програми «Демократична школа» завершився. 15 травня 2019 року відбулося завершальне засідання творчої групи педагогічного колективу, на якому була проведена загальна рефлексія щодо реалізації sh_5_15_05_19_2даного проекту у 2018-2019 навчальному році: учителі ділилися враженнями, чого вдалося досягти за рік роботи у проекті, як змінилася школа і класи, які труднощі спіткали учителів та учнів, виробили плани реалізації проекту в майбутньому.
    Протягом року вчителі працювали з посібником «Громадянська відповідальність. 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів», який надав науково-методичну підтримку вчителям, які реалізовували наскрізну змістову sh_5_15_05_19_1лінію «громадянська відповідальність» в освітньому процесі. Це сприяло формуванню в учнів відповідального громадянина, що поважає права людини, вміє критично мислити, розуміє особисту відповідальність за долю держави, народу, а також розуміє важливість громадянської участі у процесі вирішення різноманітних проблем місцевої громади.
   Свідомими громадянами не народжуються, ними стаємо у процесі освіти та виховання. Ми прийняли виклик Нової української школи і беремо активну участь у створенні демократичного середовища для навчання й виховання дітей на основі цінностей демократії і прав людини. Демократії постійно вчимося і навчаємо – щоденно, упродовж усього життя.

Олена Гранько

 

sh_5_12_05_19_1З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення й узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи й додому в Полтавській загальноосвітній школі №5  з 6 по 11 травня 2019 sh_5_12_05_19_2року було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.
   Усі заходи були пов’язані з тим, щоб  нагадати учням про необхідність   спільних дій у сфері дорожньої безпеки, а також привернути увагу суспільства до проблеми травматизму та смертності на дорогах і поліпшення дорожньої безпеки.
sh_5_12_05_19_3   Класні керівники організували перегляд тематичних діафільмів та кінофільмів на тему «Дитинству – безпечні дороги». Школярі стали учасниками різних  конкурсів та вікторин: «Знай та виконуй ПДР» «Дорожня грамота», «Твій безпечний шлях до школи». Цікавими та змістовними були зустрічі з працівниками sh_5_12_05_19_4Патрульної поліції  на тему «Правила поведінки на дорозі», практичні навчання домедичної допомоги «Знаю, умію, врятую». Лідери учнівського самоврядування організували виступ шкільної агітбригади ЮІР перед молодшими школярами. Підсумки Тижня ще раз підтвердили, що наші учні знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, уміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом. Тиждень поглибив знання учнів у відповідній сфері, сприяв розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху.

Тетяна Штепа

 

sh_5_09_05_19_18 травня 2019 року в Комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5» було проведено урок пам'яті та організовано виставку дитячих робіт «Оберіг для солдата». Адже пам'ять – це не просто частина історії, це наша sh_5_09_05_19_2совість, біль, гордість. Усе далі відходять грізні роки Другої світової війни, але не згасає пам'ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших.
sh_5_09_05_19_3   Мужніми борцями за вільне життя в Україні були не лише наші пращури, а також є і нинішнє покоління. Спочатку був Майдан. Потім – Небесна Сотня. Сьогодні sh_5_09_05_19_4криваві події відбуваються на Донбасі. У ці нелегкі часи українці проявляють дива хоробрості, відданості своїй Батьківщині.
   Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.
Хай пам'ять залишається із нами,
Хоч час спливає швидко, йде від нас.
sh_5_09_05_19_5Тож дай нам, Боже, іти мирними шляхами
У мирі й щасті жити в добрий час.

Інна Бредун

 

За інформацією Міністерства соціальної політики України, Урядом України прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року №309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу», яким запроваджується новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною», що дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг. Детальна інформація з цього питання розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України (www.msp.gov.ua ) в розділі «Інвалідність» - «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу».
   Також у даному розділі розміщені:
перелік закладів охорони здоров’я, реабілітаційних установ, які здійснюють заходи з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу;
інформаційні матеріали, у тому числі «5 кроків для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу»;
питання – відповіді.

sh_5_26_04_19.txt

 

sh_5_26_04_19_2_1Чорнобиль – один із епохальних поворотів не тільки української історії, але і всього людства. Біль і мужність Чорнобиля сповнює наші серця тривогою та неспокоєм. Так 26 квітня  2019 року в КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5» відбулися заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Педагогічним колективом школи була проведена тематична година «Біль і крик душі під знаком Чорнобиля», в шкільній бібліотеці оформлена книжкова - ілюстративна виставка «Пам’ять про зранений край», учням 8-10 класів влаштовано перегляд документального фільму «За хвилину до катастрофи». Для учнів 11-х класів проведена поетична година «Поети сучасності про Чорнобиль». Діти мали змогу ознайомитися з подіями 1986 року, переглянути відео сюжети про героїзм і мужність ліквідаторів наслідків страшної катастрофи. Особливо зворушила учнів розповідь про пожежників, які ціною власного життя і здоров’я захищали Україну від  наслідків аварії.
   Тільки через багато років приходить до нас переосмислення масштабів цієї трагедії і подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Ми маємо зробити все, щоб у майбутньому подібні катастрофи ніколи не повторювались, а пам’ять про цих людей жила у наших серцях.
   Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, чиє життя обірвав смертоносний атом, безневинна смерть яких назавжди залишиться незагоєною раною нації.

Людмила Деряга

 

sh_5_26_04_19_1_1З приходом весни все в природі оживає, немов одягається в коштовні шати, вабить своєю різноманітністю, захоплює  науковістю. Щорічно навесні в КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5» проходить тиждень біології та sh_5_26_04_19_1_2основ здоров’я.  Квести, творчі уроки , контактний зоопарк, виставки поробок, лекторії, зустрічі з представниками громадських організацій, представлення sh_5_26_04_19_1_3екологічних  проектів не залишили байджими жодного учня нашої школи. І ми переконані, що, завдяки такій плідній праці учнів та вчителів, sh_5_26_04_19_1_4кожен буде жити в гармонії з природою і відчувати себе її частиною.

Інна Рибалко

 

sh_5_24_04_19_124 квітня 2019 року в Комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5» напередодні Великодніх свят було проведено ряд заходів.
sh_5_24_04_19_3   Тепло та врочисто зустріти Великдень колектив школи готувався заздалегідь. Учні разом з батьками та вчителями власноруч виготовляли крашанки, писанки та інші оригінальні вироби. Результатом творчої співпраці стала виставка композицій «Великоднє диво», яка вражала глядачів sh_5_24_04_19_2розмаїттям виробів, креативністю та вишуканістю.
   Напередодні Великоднього свята в серці кожної людини пробуджується незгасимий вогник віри, любові, милосердя, добра.  Саме ці почуття є запорукою щасливого майбутнього дітей, достатку та миру в країні. 

Тетяна Штепа