Головне меню

sh_5_19_03_19_118 березня  в рамках освітнього проекту «Формування і оцінювання громадянських компетентностей» 5 школа м. Полтави гостинно зустрічала представників ГО «Полтава Даун Синдром» Марію Остроушко та Яну Бабирь. Гості ознайомили присутніх старшокласників з головним напрямком їх діяльності. Діти дізналися, що таке синдром Дауна, яка його причина, що потребує дитина у перші  роки життя. А також, як синдром Дауна може вплинути на здоров’я дитини. Протягом зустрічі запрошені намагалися впевнити присутніх в тому,що «сонячні» діти, так само, як і всі, потребують любові, тепла і поваги. Учні школи із задоволенням долучилися до  благодійної акції з нагоди Міжнародного дня людей із синдромом Дауна і закупили 21 пару символічних шкарпеток.

Тетяна Штепа

 

 

sh_5_19_03_1918 березня 2019 року в КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5» відбулася зустріч учнів 6-х класів з начальником превенції Київського РУВС майором поліції Пасічко В.С. Фільм «Діти за гратами», який запропонував для перегляду співробітник поліції, справив велике враження на дітей. Крім того, Володимир Сергійович розповів про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх за вчинені правопорушення. Відверта, цікава, змістовна  розмова стала дуже корисною для учнів.

Оксана Нестерчук

 

 

sh_5_18_03_19_216 березня 2019 року  родина учня 4-Б класу Кирила Бастаногова  представила Комунальний заклад "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5" у традиційному міському  родинному спортивному святі  «Мама, тато, я – спортивна сім’я». Протягом кількох годин у спорткомплексі Нацполіції  Полтавщини  Ольга, Кирило та Дмитро Бастаногови  продемонстрували свої  спортивну підготовку, командний дух  та  родинну згуртованість. Вони вперше sh_5_18_03_19_1випробували себе в таких спортивних змаганнях, але зробили це достойно!
   Група вболівальників закладу щиро підтримувала своїх учасників. Цей день подарував усім  учасникам  і вболівальникам гарний настрій та позитивні емоції.

Хвостенко Ольга

 

sh_5_12_03_19_17 березня 2019 року в КЗ «Полтавська загальноосвітня школа №5» відбувся конкурс  на кращого читця  поезії  Т.Г.Шевченка серед учнів  5 – 7х класів. Захід був  присвячений 205-й річниці з дня народження Великого Кобзаря. Учні sh_5_12_03_19_2пригадали сторінки  творів Т.Г.Шевченка, виразно читаючи його поезії, повторили факти з біографії  письменника, доторкнулися душею й серцем до шевченківського слова.

Тамара Носенко

 

Результати виборуелектронних версій оригінал-макетів підручників для 2 класу, поданих на конкурсний відбір проектів підручників для 2 класузакладів загальної середньої освіти

 

sh_5_04_03_19_2Роль учнівського самоврядування набуває неабиякого значення в сучасному суспільстві, яке досить стрімко розвивається. Навчитися жити і працювати в умовах демократії - вимога часу. Безперечно, навички управління суспільством стануть надбанням людини. Уміння управляти - талант, який треба розвивати. Можливості зробити це в нас є.
   4 березня 2019 року з метою пропагування серед учнівської молоді основних засад місцевого самоврядування, формування активної життєвої позиції старшокласників та реалізації їх лідерського потенціалу, виховання інтелектуально і духовно розвиненого підростаючого покоління в КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ст №5» було проведено День учнівського самоврядування.
   Активними учасниками заходу стали учні 8-11-х класів та лідери учнівської ради старшокласників «Школяда». Школярі мали можливість спробувати себе в ролі  вчителів та членів адміністрації.
sh_5_04_03_19_3   Робочий день розпочався із загальношкільної лінійки. Директор школи Жага Тамара Михайлівна привітала  учнів із Днем місцевого самоврядування та побажала лідерам успіхів. Традиційно Тамара Михайлівна нагородила переможців та призерів предметних олімпіад, конкурсу МАН, спортивних змагань та різних творчих конкурсів.
   Апаратну нараду в присутності керівника закладу та адміністрації проводила Лавренко Катерина, президент учнівської ради «Школяда», яка виконувала відповідно до визначених повноважень функціональні обов'язки  директора школи.  Катерина ознайомила представників учнівського самоврядування із планом Дня самоврядування.
sh_5_04_03_19_1   Увесь навчальний процес школи в цей день проходив під чітким контролем дублерів адміністрації школи.  Для того, щоб уроки проходили у звичайному режимі, потрібна була ретельна підготовка. Заздалегідь «майбутні вчителі» ознайомилися з навчальним матеріалом, під керівництвом учителів-предметників складали конспекти уроків, підібрали цікавий додатковий матеріал. Отже, «майбутні вчителі» проявили неабияку наполегливість і старанність, щоб підготуватися до уроків.Усі з великим нетерпінням чекали  цього дня та хвилювалися. Але, як потім з’ясувалося, хвилюватися було нічого. Учні 1-7-х класів були задоволені. Уроки сподобалися, бо  все проходило цікаво й захоплююче. Школярі отримали задоволення ще й від того, що їхні знання були оцінені високими балами.
   Завершився День самоврядування в школі підсумковою нарадою керівників та лідерів учнівського самоврядування, під час якої старшокласники поділилися враженнями про захід, обговорили результати своєї діяльності.
   Досягнення цього дня стали безцінним досвідом, залишивши в нашій пам'яті незабутні враження й спогади на все життя.

Тетяна Штепа

 

sh_5_25_02_19Мова – багатство народу, його душа.У цьому не раз переконалися учні ЗЗСО №5 протягом минулого тижня,адже він пройшов під гаслом «Плекаймо рідну мову!» і був тижнем педагогічної майстерності учителів – словесників та викладачів зарубіжної літератури.
   Розпочався тиждень із зустрічі учнів 7-В кл.із полтавською письменницею Галиною Вовченко, на якій діти зацікавлено слухали, ділилися власними думками та враженнями про поезії, читали напам?ять вірші мисткині.
   На уроках української мови учні 5-6-их кл. були активними учасниками «Мовних кругозорів», які підготували та провели вчителі Бредун І.В. та Лісова Н.І. На питання вікторини «Знай мову»  відповіді шукали вихованці Нестерчук О.Ф. Активні учасники різноманітних шкільних, міських заходів та конкурсів театральна студія «Мельпомена» (керівник Руденко Т.І.) представили увазі учнів 9-11 кл. власну творчу постановку «Прекрасному красивого не вбити», яка змусила кожного задуматися над власним життям та вчинками…
   Конкурси «Відгадай літературного героя за малюнком» та «Морфологічний калейдоскоп», проведені Дерягою Л.М. разом із учнями 7-А та 8-Б кл., збагатили дітей новими знаннями.
   На уроках літератури діти преглядали фільм «Тіні забутих предків», інсценізували байки І.Крилова та уривок із п?єси І.Карпенка-Карого «Сто тисяч», обирали кращу Джульєтту класу.
   Учителі –словесники ЗЗСО№ 5 переконані, що їхні вихованці виростуть справжніми українцями, розумними особистостями , достойними громадянами нашої Батьківщини.

Наталія Лісова

 

sh_5_22_02_19_2_121 лютого 2019р. у рамках тижня української мови та літератури в Комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №5» були проведені заходи до Міжнародного дня рідної мови. Учні почули цікаві факти та переглянули відеоролики про рідну мову. Кожен клас представив калейдоскоп вишиванок «Вишиванка – символ sh_5_22_02_19_2_2Батьківщини». Для учнів 5-их класів було проведено мовну вікторину «Диво калинове – чари барвінкові». Учителі української мови та літератури провели інформаційні хвилинки «Вишиванка як символ українського народу» та «Говоримо українською». Такі заходи  виховують у дітей почуття патріотизму, гордості та любові до своєї рідної  мови. Учні розуміють, що знання рідної sh_5_22_02_19_2_3мови – ознака освіченої, культурної людини, а рідне слово покликане здобути волю. Воно, мов материнський заповіт, передається з покоління в покоління. Тож говорімо українською, хай процвітає наша мова солов'їна! 

Наталія Лісова

 

sh_5_22_02_19_120 лютого 2019 року напередодні Дня рідної мови одинадцятикласники КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5» відвідали обласну бібліотеку для юнацтва ім.О.Гончара. Старшокласники стали активними учасниками  філологічної гри «Ці смачні слова».
   Ведуча заходу Олена Колінько запропонувала учням різноманітні конкурси та цікаві завдання. Спочатку діти поділилися вподобаннями щодо улюблених страв, а потім активізувалися в грі «Асоціація». Надзвичайно захоплюючими та пізнавальними стали для старшокласників вікторина «Навпаки» та конкурс «Синонімічна дуель».
    Дізналися учні й про те, що в бібліотеці діє «Клуб анонімних книголюбів»,який очолює сучасна письменниця, лауреат літературних премій, авторка казки-повісті «Шпалереон» Олена Колінько.
   Кожен учасник заходу переконався, що любов до Батьківщини починається з любові до мови.
   Тож бажаємо всім українцям, що свято бережуть рідне слово, щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього.

Інна Бредун