sh_5_26_11_17_3Рік роботи Комунального закладу "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5" у Всеукраїнській програмі "Демократична школа" завершився. Участь у ній стала хорошою платформою для змін у розбудові демократичного середовища школи. Це в першу чергу стосується початкової ланки. Питання з освіти для демократичного громадянства і прав людини знайшли своє відображення в темах навчальних предметів молодших класів, а також у роботі громадянсько-патріотичного гуртка "З Україною в серці" (керівник Хвостенко О.В.) Тематика занять розроблена згідно тем навчально-методичного посібника Ради Європи
sh_5_26_11_17_2"Зростаємо у демократії" (автори В.Вайдінгер, Р.Голлоб), наприклад, "Ідентичність: я у своїй громаді", "Права та закон: основи життя разом", "Відповідальність: я-за екологію, моя школа також", "Рівноправність: меншини та більшість" тощо. Кожне заняття з вихованцями гуртка побудоване через активне навчання, власний досвід, застосування інтерактивних методів, розвиток критичного мислення та відповідальної участі молодших школярів, колегіальні форми навчання.Упровадження такого гуртка в роботу початкової школи є початком зміни свідомості та поведінки учнів, кроком до розвитку громадянської відповідальності та національно-патріотичної свідомості молодших школярів, до відповідального самоуправління в середній та старшій школі, а в подальшому-до формування відповідальних громадян країни.

sh_5_11_04_17_411 квітня 2017 року в Комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5» було проведено ряд заходів, присвячених Великодню.
    Завзятий та креативний колектив школи разом з учнями та батьками тепло та врочисто зустріли Великдень. Усі sh_5_11_04_17_1готувалися заздалегідь: власноруч виготовляли крашанки, писанки та інші оригінальні вироби. Результатом творчої співпраці стала виставка композицій у холі школи «Великоднє диво», яка вразила глядачів розмаїттям виробів, їх красою та вишуканістю.
     Великдень – день особливий для всіх. Напередодні свята в серці кожної людини пробуджується незгасимий вогник віри, любові, милосердя, добра. sh_5_11_04_17_2 Саме ці почуття є запорукою веселого сміху дітей, їх щасливого майбутнього.
    Відвідали виставку та отримали чимало теплих вражень і діти з інвалідністю, які цього дня були учасниками майстер-класу sh_5_11_04_17_3«Майстерня до Великодня», який провели учасники волонтерського загону «Небайдуже серце». Чудові вироби, зроблені власними руками, стали справжніми прикрасами  святкових кошиків. І доки діти будуть цим займатися, доти й буде світ, буде жити Україна - ненька.

Телеканал "Місто"
Великодні приготування

sh_5_07_04_17_1В рамках проекту «Демократична школа» протягом тижня, з 03.04.2017 по 07.04.2017 року , у Комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5» проходив фестиваль проектів «Родзинки нашого класу». У кожного класу є своє обличчя, кожен має особливу думку щодо демократичних змін у школі. Захід не залишив нікого з дітей sh_5_07_04_17_2байдужими. Адже всі намагалися найкреативніше репрезентувати свій колектив, поділитися напрацюваннями, цікавинками у своїй діяльності. Розповісти, чим живе клас, перейняти досвід інших – це цікаво.
   Лише разом, але по-різному ми живемо насиченим, змістовним, цікавим та захоплюючим  шкільним життям.

Тетяна Руденко

sh_5_06_17_2_1 В демократичній школі мрії здійснюються. От і в 5-й загальноосвітній школі м. Полтави здійснилися бажання.
   Під час презентації проекту «Демократична школа» учні висловили своє бачення демократії на імпровізованій  стіні, а більш конкретні побажання -  в однойменних класних куточках. Одним, з яких було створення велозони. Своє бажання учні аргументували так:- «щоб бути здоровішими»;- «менше користуватися авто, а їздити до школи на екологічному транспорті»;- «розвивати спортивні навички».
   Педагогічний колектив уважно ознайомився з бажаннями дітей, проаналізував можливість здійснення та залучив батьків і представників громади до їх реалізації.
sh_5_06_17_2_2   І ось,  6 квітня 2017 року в школі відбулося урочисте відкриття шкільної велостоянки, яку з нетерпінням  чекали. Дорослі дослухалися до прохань дітей, і тим самим продемонстрували всій громаді району та міста бажання і здатність дотримуватися здорового способу життя та глибоке усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини.
   Отож, реалізуючи план  демократичних змін в школі, ми   формуємо в учнів та мешканців громади одну з важливих життєвих компетентностей -  екологічну грамотність і здорове життя.

Більше статтей...